Fojc odbranio titulu u spustu, Paris pobijedio u Soldeu

Švajcarski skijaš Beat Fojc osvojio je mali kristalni globus u spustu, pošto je zauzeo šesto mjesto u trci Svjetskog kupa održanoj u Soldeu, u Andori.

Fojcu je za osvajanje druge uzastopne titule u spustu bilo potrebno da osvoji jedno od prvih 12 mjesta. On je bio šesti sa 0,64 sekunde zaostatka za pobjednikom Italijanom Dominikom Parisom.

Paris je trku završio za 1:26,80 minuta. Drugo mjesto zauzeo je Norvežanin Kjetil Jansrud sa zaostatkom od 0,34 sekunde, a treći je bio Austrijanac Otmar Štridinger sa 0,41 sekundom zaostatka.

Paris je ove sezone ostvario četiri pobjede u spustu.

Fojc je pobijedio u samo jednoj trci u sezoni, u Biver Kriku u novembru, ali je u 11 od posljednjih 13 trka bio na podijumu.