Srbija u Lisabonu izvukla bod protiv evropskog prvaka

Fudbalska reprezentacija Srbije otvarila je remijem (1:1) kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020. godine gostovanjem u Portugalu.

“Orlovi” su do gola u Lisabonu gola stigli već u 7. minutu. Mijata Gaćinovića je oborio Rui Patrisio, a siguran izvođač jedanaesterca bio je kapiten Srbije Dušan Tadić.

Pred kraj prvog poluvremena prvaci Evrope iz 2016. godine došli su do izjednačenja.

Defanzivni vezista Portugala Danilo je postigao spektakularan pogodak šutem sa više od dvadeset metara u 41. minutu.

Prvi dio meča na stadionu “La Luž” pored sva gola obilježile su povrede.

Oba selektora morala su da mijenjaju pošto su se povrijedili Mijat Gaćinović i Kristijano Ronaldo.

Gaćinović je teren napustio u 20. a Ronaldo u 30. minutu.

Drugo poluvrijeme obilježila je situacija iz 73. minuta. Rukavina je igrao rukom u šesnaestercu Srbije, lopta ga je pogodila, poljski sudija Simon Marčinjak gotovo da je riješio da dosudi jedanaesterac, ali je na asistenciju svog pomoćnika promijenio odluku.

Do kraja meča Srbija je odoljela pritisku domaćina i uzela pvi bod u kvalifikacijama.

Remi u Lisabonu odličan je zamajac za Srbiju, posebno pred novo gostovanje u Ukrajini.

U drugom meču B grupe Ukrajina je u samom finišu slavila u Luksemburgu 2:1.