Bogdanović i Bjelica dvocifreni, Denver izgubio bez Jokića

Košarkaši Sakramento Kingsa poraženi su u poslednjem meču na svom parketu ove sezone od Nju Orleans Pelikansa sa 133:129.

Domaći su bili bolji rival u prvom poluvremenu, već u prvoj dionici stekli su dvocifrenu prednost, do koje su stizali i u nekoliko navrata drugog kvartala, međutim, drugo poluvrijeme je pripalo gostima.

Sjajnom igrom sredinom treće četvrtine Pelikansi su otišli na +16 (94:78), Sakramento je ubrzo uspio da se vrati i pred kraj duela povede 123:121, ipak, uslijedila je serija gostiju 9:0 za nedostižnih 130:123.

Elfrid Pejton i Džalil Okafor bili su najbolji kod pobjednika. Prvi je upisao 26 poena i 14 asistencija, a drugi 23 poena i 14 skokova.

U redovima Kingsa, Herison Barns je imao 29 poena, Dieron Foks 24, uz 11 asistencija, a Marvin Begli 19 poena i 14 skokova.

Solidne partije pružili su i srpski internacionalci. Nemanja Bjelica pružio je solidnu partiju sa 15 poena (6/8 iz igre) i 2 skoka za 21 minut, dok je Bogdan Bogdanović sa klupe za 29 minuta imao 16 poena (6/15 iz igre) i 5 skokova.

Kingsi su deveti na Zapadu sa 39-42, a Pelikansi 12. sa 33-48.

Košarkaši Portland Trejlblejzersa pobijedili su Denver Nagetse na svom parketu rezultatom 115:108, u meču u kojem za goste nije igrao srpski centar Nikola Jokić.

Portland se revanširao divizijskom rivalu za poraz prije dva dana sasvim zasluženo. Domaći su najveći dio meča bili u prednosti, ne računajući finiš i kratko vođstvo Nagetsa.

Blejzersi su tokom druge dionice otišli na dvocifreni plus i sa 60:49 ušli u treći kvartal. Tamo je Denver uspio postepeno da smanji zaostatak, u jednom trenutku i da poravna na 75:75, ali su domaći ponovo preuzeli kontrolu.

To je trajalo do sredine odlučujućeg perioda, kad je Denver zaigrao odlično, napravio seriju 8:0 i poveo 105:98.

Djelovalo je da će pobjeda otići u Kolorado, međutim, gosti su do kraja uspjeli da ubace samo dva poena, što je Portland iskoristio i serijom 15:2 došao do trijumfa.

Najzaslužniji za pobjedu ekipe iz Oregona bio je Demijan Lilard sa 30 poena, Al Faruk Aminu je imao 23 i 11 skokova, a Enes Kanter, Rodni Hud i Set Kari po 11.

Kod Nagetsa je najbolji bio Geri Heris sa 18 poena. Trej Lajls i Malik Bizli upisali su po 15, a Troi Kreg 13.

Denver je izgubio šanse da sa prvog mjesta Zapada uđe u plej-of i sad je drugi sa 53-27, dok je Portland četvrti sa 51-29.