Valensija četvrti put osvojila Evrokup

Valensija je osvojila ovosezonski Eurokup zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi 89:63 (17:18, 29:15, 17:11, 26:19) na svom parketu protiv berlinske Albe u odlučujućem trećem finalnom susretu.

Početak dvoboja u Valenciji nije dao naslutiti dominaciju domaćina jer je nakon četiri minute igre Alba vodila 11:0. No uslijedila je nevjerovatna serija domaćih 40:12 za vodstvo 40:23 pred kraj prvog poluvremena nakon čega više nije bilo povratka za njemački sastav.

Loading...

Uoči posljednjih 10 minuta Valensija je vodila 63:44 te je završnica bila puko odrađivanje posla.

Mat Tomas ubacio je 19 poena za Valensiju, po 18 su dodali Bojan Dubljević i Fernando San Emeterio, dok su Rokas Giedraitis s 19 i Pejton Siva s 14 poena bili najefikasniji kod Albe.

Za Valensiju je ovo četvrti naslov pobjednika Evrokupa, nakon 2003., 2010. i 2014., dok je Alba drugi put izgubila u finalu. I 2010. uspješnija je bila Valensija.

Naslovom pobjednika Evrokupa Valensija je osigurala nastup u Evroligi sljedeće sezone.