Đoković i Sabalenka zajedno u miks-dublu na US Openu

Novak Đoković će i ove godine zaigrati u miks-dublu na US Openu, a ovog puta partnerka u tandemu biće mu Arina Sabalenka. Đoković i Sabalenka privukli su ogromnu pažnju nakon što je objavljeno da će zajedno nastupiti na specijalnom turniru koji prethodi glavnom dijelu posljednjeg grend slema u sezoni.
Prvi protivnici poznati
Prošle godine Đoković je u miks-dublu igrao sa Olgom Danilović, koja je zbog trudnoće napravila pauzu u karijeri. Ovog puta njegova partnerka biće bjeloruska teniserka, a prvi protivnici su im Frensis Tijafo i Lejla Fernandez. Taj meč na programu je u utorak od 17 časova.
Ukoliko srpsko-bjeloruski tandem savlada prvu prepreku, u četvrtfinalu ih čeka bolji iz duela Gael Monfis – Elina Svitolina ili Feliks Ože-Alijasim – Aleks Eale. U toku dana biće popunjen i ostatak žrijeba, a šansu za glavni turnir traže i Aleksandra Krunić sa Mateom Pavićem iz Hrvatske, kao i Kristina Mladenović sa Marselom Arevalom.
Sabalenka: Jurimo titulu
Sabalenka je istakla da je uzbuđena zbog igranja sa Đokovićem i da se nada da će svi biti zdravi. “Igra s Novakom je uvijek zabavna. Jurimo samo titulu, biće i zabavno i intenzivno”, poručila je bjeloruska teniserka.
Ona je otkrila i kako je došlo do saradnje. “Pa znate, preklinjao me je da igram sa njim. Rekla sam mu: ‘Znaš šta, legendo, pomoći ću ti. Hajde da se zabavimo i idemo na titulu'”, ispričala je Sabalenka uz smijeh.
Njih dvoje se znaju godinama, odlični su prijatelji i porodično se druže, a Đoković je i poslovni partner Sabalenkinog vjerenika, zbog čega je njihov odnos još bliži.
Spektakularne kombinacije
Miks-dubl se igra po specijalnom formatu koji je prošle godine postao veliki hit, uz kraće i dinamičnije mečeve koji služe kao zagrijavanje pred glavni turnir. Organizatori su najavili da će turnir biti održan 25. i 26. avgusta, a osvajači će dobiti milion dolara.
Pored Đokovića i Sabalenke, u miks-dublu će nastupiti i drugi zvučni parovi – Elena Ribakina i Tejlor Fric, Mira Andrejeva i Andrej Rubljov, Iga Švjontek i Kasper Rud, Dijana Šnajder i Danil Medvedev, Tejlor Taunsend i Aleksander Zverev, Naomi Osaka i Kei Nišikori, te Karlos Alkaraz i Serena Vilijams.
Here. We. Go.
The main draw is set! pic.twitter.com/LzUkzOtJR0
— US Open Tennis (@usopen) August 23, 2026






