Zabrojala se: Izraelska atletičarka stala krug prije kraja trke, jer je mislila da je osvojila srebro?! (VIDEO)

Nesvakidašnja scena viđena je na Olimpijskim stadionu u Berlinu, gdje se sinoć završilo Evropsko prvenstvo u atletici.

Na programu je bila trka na 5.000 metara. Na nekih 500 metara do cilja, izdvojile su se Holanđanka Sifan Hasan, i Lonah Čemtai Salpeter, rođena Kenijka koja nastupa za Izrael.

U posljednji krug, Holanđanka je ušla kao prva, dok se drugoplasirana Salpeter uhvatila za glavu i – stala.

Mislila je da je trka završena, a nije joj pomoglo ni zvono koje je označilo da je preostalo još 400 metara.

Zbunjena Izraelka je nakon nekoliko sekundi shvatila šta je uradila, i nastavila je trku.

Ipak, ispušteno vrijeme nije uspjela da nadoknadi – završila je kao četvrta, sa više od tri sekunde zaostatka za trećeplasiranom Turkinjom Čan. Hasan je osvojila zlato, a srebro je pripalo Engleskinji Mekolgan.

Potrešena, Salpeter je po završetku trke zaronila lice u travu Olimpijskog stadiona žaleći za propuštenom šansom…

Za utjehu, 29-godišnja Izraelka može da se utješi krunom evropske šampionke na 10.000 metara.