Ronaldo spriječio prvi poraz Juventusa u Seriji A

Fudbaleri Juventusa odigrali su 2:2 protiv Atalante u 18. kolu Serije A.

Šampion Italije izbjegao je prvi poraz u domaćem šampionatu zahvaljujući Kristijanu Ronaldu.

“Stara dama” povela je u drugom minutu preko Đimsitija koji je postigao autogol. Atalanta je do poluvremena uspjela da izjednači preko Duvana Zapate u sa rezultatom 1:1 otišlo se na pauzu.

Na startu drugog perioda igre šok za goste. Prvo Rikardo Betankur dobija drugi žuti, odnosno crveni karton, a samo tri minuta kasnije Zapata je doveo u vođstvo klub iz Bergama.

Juventusu je do kraja bio otežan posao jer su gubili i imali igrača manje, međutim uspjeli su da izjednače. Ronaldo je u 65. ušao u igru i samo trinaest minuta kasnije postigao je gol.

Ekipa Masimilijana Alegrija u nadoknadi vremena je uspjela da dođe i do preokreta, ali je gol poništen zbog ofsajda. Juventus je i dalje prvi sa 50 bodova, dok Atalanta ima duplo manje.