Politika

Dodik poručio sa Kozare: Republika Srpska i Srbija su naša sloboda

Lider Saveza nezavisnih socijaldemokrata Milorad Dodik izjavio je da su Republika Srpska i Srbija oličenje slobode za srpski narod te da će se nastaviti borba za te vrijednosti. On je to poručio povodom obilježavanja 84. godišnjice Bitke na Kozari, jednog od ključnih događaja iz Drugog svjetskog rata.

„Sa Kozare šaljemo jasnu poruku – naš jedini zadatak jeste da se okupimo oko onoga što se zove Republika Srpska. Apelujem na sve građane Republike da se ujedinimo upravo oko nje“, naveo je Dodik na društvenoj mreži Iks.

Podsjećanja radi, na Mrakovici je danas obilježeno 84 godine od Bitke na Kozari, koja predstavlja simbol stradanja i otpora srpskog naroda u borbi protiv nacističkih i ustaških snaga tokom Drugog svjetskog rata. U toj bici život je izgubilo oko 40.000 civila, dok je 68.000 ljudi odvedeno u logore, među kojima je bilo više od 23.000 djece.

Izvor: Glas Srpske

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button