Dodir generacija: Jamal utješio Mesija poslije velikog finala

Njujork – Španija je osvojila titulu svjetskog prvaka pobijedivši Argentinu, ali jedan trenutak nakon posljednjeg sudijskog zvižduka zasjenio je i samu utakmicu. Kamere su zabilježile kako mladi španski reprezentativac Lamin Jamal prilazi vidno razočaranom Lionelju Mesiju i pruža mu utjehu u zagrljaju.
Dok je argentinski as teško podnosio poraz i ostao na terenu, Jamal je prišao i zagrlio ga, a javnost je taj gest ocijenila kao izuzetan simbol poštovanja između dvije generacije fudbalskih velikana. Mnogi su podsjetili na fotografiju iz 2007. godine, kada je tada dvadesetogodišnji Mesi pozirao za UNICEF-ovu humanitarnu kampanju sa tek rođenim Jamalom.
Skoro dvije decenije kasnije, našli su se na suprotnim stranama u finalu Svjetskog prvenstva. Njihov susret nakon meča opisan je kao spajanje prošlosti, sadašnjosti i budućnosti svjetskog fudbala. Snimak ovog dodira brzo je postao viralan na društvenim mrežama.
Izvor: Glas Srpske




