Hronika

Kruzer Viking Ullur nasukan na Dunavu – evakuacija u toku

Putnički kruzer Viking Ullur, pod zastavom Švajcarske, nasukao se na Dunavu kod rumunskog naselja Salčia. Uzrok je izuzetno nizak vodostaj rijeke. Na brodu se nalazi 238 osoba – 186 putnika i 52 člana posade.

Bugarska policija evakuiše putnike

Bugarska granična policija je u popodnevnim časovima započela evakuaciju putnika sa nasukanog plovila. Kako je saopšteno iz bugarskog Ministarstva unutrašnjih poslova, evakuacija je hitna jer na brodu počinje da nedostaje pijaće vode. Kruzer je trebalo da pristane u bugarskoj luci Vidin radi snabdijevanja, ali je ostao zaglavljen. Brodarski agent je angažovao dodatno plovilo za preuzimanje putnika, ali ono nije uspjelo dovoljno da se približi nasukanom kruzeru. Policijski patrolni čamac prevozi putnike koji nose prsluke za spašavanje.

Pokušaji oslobađanja broda bez uspjeha

Brod je isplovio u ponedjeljak uveče iz grada Drobeta-Turnu Severin, na rumunskoj obali. Tokom plovidbe ka Vidinu naišao je na pješčane sprudove. Protok Dunava iznosi svega 1.600 kubnih metara u sekundi, što je znatno ispod prosjeka. Tokom večeri i u utorak ujutru izvedeno je nekoliko manevara kako bi se plovilo oslobodilo, ali nijedan nije uspio. Predstavnici lučke kapetanije izjavili su da su izgledi za brzo odblokiranje kruzera veoma mali.

Izvor
Glas Srpske

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button