Sport

UEFA kaznila Crvenu zvezdu sa 135.000 evra

UEFA kaznila Crvenu zvezdu sa 135.000 evra zbog više prekršaja na utakmici protiv Hapoela iz Ber Ševe u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Crvena zvezda je taj susret izgubila 2:0 i time ostala bez plasmana u elitno takmičenje, a potom je uslijedila i odluka disciplinske komisije UEFA.

Pojedinačne stavke kazne

Kako se navodi, 22.000 evra odnosi se na blokiranje prolaza na stadionu, dok je za bacanje predmeta izrečena kazna od 23.250 evra. Paljenje pirotehničkih sredstava dodatno je koštalo 5.250 evra.

Uz to, UEFA je odredila 35.000 evra zbog nereda na tribinama, nedovoljne zaštite terena od ulaska neovlašćenih osoba i činjenice da su pojedina vrata za hitne slučajeve bila zaključana. Najveći dio kazne – 50.000 evra – odnosi se na „prenošenje poruke koja je ocijenjena kao neprimjerena za sportski događaj“, uz obrazloženje da je takvim ponašanjem narušen ugled fudbala. Nije precizirano o kojoj je poruci riječ.

Kazna za Abu Fanija

Na pomenutoj utakmici protiv Hapoela direktan crveni karton dobio je vezista Mohamed Abu Fani. On je već bio propustio duel sa Viktorijom iz Plzenja zbog suspenzije, a sada je odlučeno da će biti van terena na tri utakmice u UEFA takmičenjima.

Zbog toga će izostati sa revanša u Plzenju, kao i sa meča prvog kola grupne faze Lige Evrope, pod uslovom da Crvena zvezda obezbijedi plasman i registruje ga. Ocijenjeno je da je poslije faula napao protivničke igrače, pa je kazna veća.

Kazne za Hapoel

Nisu prošli bez kazne ni izraelski gosti. Hapoel će tako platiti 8.000 evra zbog štete na stadionu, a dodatnih 8.250 evra zbog bacanja predmeta, prenosi Mondo.

Izvor
BanjaLuka.net

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button