Kultura

Nina Babić iz Banjaluke na Uneskovoj izložbi u Solunu

Akademska slikarka iz Banjaluke Nina Babić predstaviće se na međunarodnoj izložbi u Solunu, posvećenoj ženskom umjetničkom stvaralaštvu na Balkanu. Riječ je o manifestaciji koja će okupiti 15 umjetnica iz devet balkanskih zemalja, a otvaranje je zakazano za 4. septembar 2026. godine u 19.00 časova u Gradskoj galeriji Soluna – Casa Bianca.

Učesnice iz devet zemalja

Među učesnicama su, pored Nine Babić, umjetnice iz Albanije, Bugarske, Kipra, Grčke, Crne Gore, Sjeverne Makedonije, Rumunije i Srbije. Cilj je da se kroz umjetnost podstaknu dijalog, međusobno razumijevanje i kulturna saradnja u regionu.

Podrška Predstavništva RS

Nastup banjalučke slikarke u Solunu omogućen je uz podršku Predstavništva Republike Srpske u Grčkoj. Kako se navodi, učešće Nine Babić važna je prilika da se savremeno umjetničko stvaralaštvo Republike Srpske predstavi grčkoj i široj balkanskoj publici, te da se kroz umjetnost dodatno afirmišu kulturni identitet, stvaralački potencijal i vidljivost RS u međunarodnom kulturnom prostoru.

Organizacija i pokrovitelji

Izložba je inicijativa Društva za međubalkansku saradnju žena pri UNESCO Center for Women and Peace in the Balkan Countries, a realizuje se u saradnji sa Gradom Solunom i uz podršku Ministarstva spoljnih poslova Republike Grčke. Svečano otvaranje će pozdraviti zamjenik ministra spoljnih poslova Republike Grčke Joanis Mihail Loverdos.

Izvor
RTRS

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button