Sabah izborio Ligu šampiona poslije preokreta protiv Hapoela

Fudbaleri azerbejdžanskog Sabaha izborili su Ligu šampiona po prvi put u istoriji kluba. Oni su večeras, 25. avgusta, u uzvratu plej-ofa savladali Hapoel Ber Ševu sa 5:2 poslije produžetaka i time nadoknadili poraz iz prvog meča od 2:1.
Hapoel dva puta vodio
Gosti su poveli u 10. minutu golom Igora Zlatanovića. On je, doduše, pogodio i u trećem minutu, ali je taj pogodak poništen zbog ofsajda, da bi potom iskoristio grešku golmana Sabaha.
Domaći su izjednačili u 38. minutu golom Nvačukvua, a onda je Mizrahi u 61. minutu ponovo donio prednost gostima. Sabah se, međutim, nije predavao, pa je Rahmonalijev u 74. minutu smanjio na 2:1.
U posljednjim trenucima regularnog dijela Mutalimov je pogodio za 3:2 i izborio produžetke.
Preokret u produžecima
U nastavku je Hapoel ostao sa desetoricom na terenu, pošto je Diop u 100. minutu dobio drugi žuti karton. Samo minut kasnije Mbina je povisio na 4:2, a Mikels je u 115. minutu postavio konačnih 5:2.
Gosti su meč završili sa devetoricom igrača, jer je isključen i Perec. Sabah je tako ostvario najveći uspjeh u klupskoj istoriji, dok će Hapoel, koji je u prethodnoj rundi eliminisao Crvenu zvezdu, evropski put nastaviti u Ligi Evrope.






