Briljantan nastup Banjalučana: Četiri zlatne medalje za SPD „Jedinstvo” u Bratislavi

Srpsko pjevačko društvo „Jedinstvo” iz Banjaluke ostvarilo je izuzetan uspjeh na prestižnom međunarodnom horskom takmičenju u Bratislavi, glavnom gradu Slovačke. Ansambl je osvojio četiri zlatne medalje u svim kategorijama u kojima se nadmetao, čime je potvrdio visok nivo umjetničkog izvođenja.
Pored četiri zlatna odličja, hor je dobio i posebno priznanje – poziv za učešće na dva značajna međunarodna horska festivala u Španiji. Riječ je o 20. Internacionalnom festivalu horova „Canco Mediterrania” u Barseloni 2027. godine, te o Internacionalnom „Pau Casals” horskom takmičenju koje se takođe održava u Barseloni i mjestu Ljoret de Mar.
„Jedinstvo” iz Banjaluke jedno je od najstarijih srpskih pjevačkih društava s bogatom tradicijom njegovanja duhovne i svjetovne horske muzike. Godinama unazad hor uspješno predstavlja Banjaluku i Republiku Srpsku na domaćoj i međunarodnoj sceni, a ovaj triumf u Slovačkoj još je jedna potvrda njegovog umjetničkog kvaliteta.
Izvor: Srpskainfo




