Politika

Stevandić: Spomenko Gostić zavjet čiste duše Srpske

Predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić poručio je danas, povodom rođendana Spomenka Gostića, da najmlađi odlikovani poginuli borac Vojske Republike Srpske nije bio tek dječak, nego zavjet čiste duše Srpske.

Stevandić je na društvenoj mreži „Iksu“ objavio da, dok gledamo svoju djecu i želimo da ne dožive rat, treba da ih vaspitavamo da budu uporni i vole svoju zemlju kao Spomenko. Dodao je i da će nas sve gledati Spomenkovo lijepo i zabrinuto lice.

Život i pogibija na Ozrenu

Spomenko Gostić rođen je 15. avgusta 1978. godine u Doboju, a kao pripadnik Vojske Republike Srpske poginuo je od granate 20. marta 1993. godine nedaleko od sela Jovići na planini Ozren. Tom prilikom život je izgubilo još pet srpskih vojnika.

Nakon što je u ratu ostao sam, Spomenko se pridružio vojsci, gdje je prvo bio kurir, a kasnije je razvozio hranu vojnicima. Nekoliko mjeseci prije pogibije naišao je na minu dok je konjskom zapregom razvozio hranu po liniji i tom prilikom je lakše ranjen. Kasnije je otišao kod artiljeraca, gdje je okončao svoj mladi život.

Spomen-bista u Doboju

Mladi heroj sa Ozrena dobio je spomen-bistu u Doboju, koja je 20. marta 2014. godine postavljena u porti Spomen-hrama Rođenja Presvete Bogorodice.

Izvor
ATV

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button