Banjaluka

Otvoren „Delta planet“, posao za više od 2.000 ljudi

„Delta planet“, najveći šoping mol u BiH, danas je svečano otvoren u Banjoj Luci, poslije dvije i po godine izgradnje i uloženih 70 miliona evra.  Uz prisutsvo brojnih, uglednih zvanica, centar su otvorili predsjednik kompanije Delta Miroslav Mišković i član Predsjedništva BiH Milorad Dodik. U svom obraćanju, Dodik je zahvalio Delti na odluci da ovaj šoping mol izgradi u Banjoj Luci.

Loading...

– Ovdje imamo kompaniju koja je regionalni lider i koja može da radi ovakve projekte bilo gdje u regionu. Delta može da bude primjer i drugima koji žele da investiraju ovdje, jer je njihovo iskustvo pozitivno i pokazuje da su Banja Luka i Republika Srpska spremni da prihvate velike projekte – rekao je Dodik i dodao da je Banja Luka, otvaranjem ovog objekta, znatno proširila svoje potencijale.

Predsjednik Delte Miroslav Mišković, naglasio je da je ovo veliki dan za njegovu kompaniju, te se zahvalio svima koji su pomogli da ovaj šoping mol bude otvoren u Banjoj Luci.

– Banja Luka je jedna tačka na našem putu realizacije velikih projekata od Triglava do Crnog mora. Nedavno smo otvorili hotel u Ljubljani, za sedam dana otvaramo šoping mol u bugarskoj Varni, a nadam se skorom početku realizacije velikih projekata u Sarajevu, Zagrebu, Skoplju i Beogradu – izjavio je Mišković.

Prema njegovim riječima, Delta je u izgradnju ovog centra investirala 70 miliona evra, uz kreditnu podršku Svjetske banke i Unikredit banke. On se, ujedno, zahvalio laktaškoj „Niskogradnji“, koja je sagradila objekat, na uspješno izvedom izvedenom poslu.

Istovremeno, gradonačelnik Igor Radojičić naglasio je da je gradska administracija uložila velike napore u realizaciju ove investicije, ističući da se ovaj Deltin projekat uklapa u napore da se Banja Luka pozicionira kao regionalno središte.

– Banja Luke se gradi i hvala vam što ste doprinijeli putu na kojem se nalazimo. Zahvaljujem se Delti na tome što je prepoznala Banju Luku i baš ovdje izgradila najveći šoping mol u regiji. U našem konceptu razvoja Banje Luke kao regionalnog centra, naš grad bi trebalo da bude i regionalni lider u trgovini. „Delta planet“ je u rangu najboljih regionalnih i evropskih tržnih centara i biće jedan od razloga da se dolazi u naš grad. Pod ovim krovom svoje radno mjesto naći će više od 2.000 ljudi i to je izvanredan doprinos našim nastojanjima za razvoj privrede i otvaranje novih radnih mjesta – istakao je Radojičić i dodao da je, zahvaljujući ovom projektu, došlo i do značajnog unapređenja saobraćajne infrastrukture u ovom dijelu grada. Ujedno, on se zahvalio Delti na nedavnoj donaciji za dogradnju dječijeg vrtića u Obilićevu, ističući da je Banja Luka dobila još jednu društveno odgovornu kompaniju koja pomaže razvoj lokalne zajednice u kojoj posluje.

Premijer Republike Srpske Radovan Višković, izjavio je da će ova, vrijedna investicija pomoći Vladi da ispunjava svoje zacrtane ciljeve – više radnih mjesta, bolje plate i ostanak mladih ljudi na našim prostorima.

– Nadam se da će „Delta planet“, pored domaćeg stanovništva, privući i goste iz regije koji će ovdje dolaziti u kupovinu – rekao je Višković.

Ključne riječi
Loading...
Obavještenja
Obavijesti me o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
Close
Close

Blokiranje reklama

Molimo Vas da nas podržite tako što ćete isključiti blokiranje reklama. Nakon isključenja, ponovo učitajte ovu stranicu (Reload). Hvala!