Sport

Borac m:tel rutinski protiv Leotara

Rutinskom pobjedom nad Leotarom, 26:24, rukometaši Borca m:tel zauzeli su drugo mjesto u svojoj grupi, iza Vardara, i sutra će igrati za treću poziciju na međunarodnom pripremnom turniru, koji se ovog vikenda održava u Trebinju.

Skoro od samog početka “crveno-plavi” su kontrolisati meč i ostvarili sigurnu pobjedu.

Prvih 30 minuta završeno je rezultatom 15:12 za Banjalučane, a već početkom drugog poluvremena izabranici Mirka Mikića imali su i plus pet, 18:13 i 19:14. Iako su domaći na manje od tri minuta prije kraja prišli na samo gol zaostatka, rukometaši Borca m:tel ekspresno su odgovorili i vratili prednost od tri gola, 26:23. Do kraja su rukometaši iz Trebinja uspjeli samo ublažiti poraz.

Najefikasniji u redovima osvajača Kupa BiH bio je Milan Dakić sa sedam golova, dok su po tri postigli Đurđević, Souza, Lukić i Vučićević.

Na drugoj strani sedam puta mrežu Banjalučana zatresao je Milićević, a gol manje postigao je Draganić.