Mladi vozač (18) uhapšen na autoputu: Jurio 211 kilometara na čas

Pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova Sjeverne Makedonije uhapsili su osamnaestogodišnjeg vozača početnika koji je na autoputu vozio brzinom od 211 kilometara na čas, saopšteno je iz ovog ministarstva.
Na autoputu Skoplje – Tetovo, kod petlje Kondovo, policijski službenici Mobilne jedinice za bezbjednost saobraćaja pri Sektoru za saobraćajne poslove MUP-a lišili su slobode vozača koji je upravljao putničkim vozilom „Folksvagen Arteon“ sa skopskim registarskim oznakama. Radar je pokazao brzinu od 211 kilometara na čas, što je više nego dvostruko iznad maksimalno dozvoljene brzine za vozače početnike na autoputu.
Iz MUP-a su naveli da je tokom kontrole utvrđeno da je I. A. (18), kao vozač početnik, upravljao vozilom brzinom znatno većom od zakonom dozvoljenih 100 kilometara na čas, prenijeli su makedonski mediji.
Zbog počinjenog krivičnog djela, vozilo je oduzeto, a osamnaestogodišnjak je lišen slobode i zadržan u policijskoj stanici radi daljeg postupanja, saopšteno je iz MUP-a Sjeverne Makedonije.
Izvor: ATV




