Gužve na graničnim prelazima, AMS upozorava na velike vrućine

Gužve na graničnim prelazima i pojačan intenzitet saobraćaja obilježili su današnji dan na putevima u Republici Srpskoj i Federaciji BiH. Iz Auto-moto saveza Republike Srpske poručuju da je vozačima neophodno strpljenje i dodatni oprez, posebno na dionicama gdje su kolone vozila najduže.
Pauze i tečnost zbog vrućina
Zbog veoma visokih dnevnih temperatura, iz AMS-a preporučuju vozačima da izbjegavaju duža putovanja u najtoplijem dijelu dana, prave češće pauze i unose dovoljne količine tečnosti kako bi vožnja protekla bez problema.
Najduže kolone na prelazima
Jutros su duge kolone putničkih vozila u oba smjera registrovane na graničnom prelazu Gradina. Na ulazu u BiH, velike gužve su na prelazima Brod, Orašje, Svilaj, Osoje, Bijača, Kostajnica, Izačić i Velika Kladuša, dok su na izlazu iz zemlje kolone zabilježene na prelazima Doljani, Prisika, Svilaj, Deleuša i Hum.
Na graničnom prelazu Gradiška – Gornji Varoš nema zastoja na rampi na strani Republike Srpske, ali su duga zadržavanja na ulazu i izlazu iz Hrvatske. Na ostalim prelazima saobraćaj je pojačan, ali čekanja ne prelaze 30 minuta.
Obustave i radovi
Na magistralnom putu Dobro Polje – Miljevina saobraćaj za vozila do 3,5 tone odvija se naizmjenično jednom kolovoznom trakom, dok je za vozila preko 3,5 tone obustavljen i preusmjerava se na alternativne pravce. Na dionici Klašnice – Banjaluka u toku su radovi na obnovi, pa dolazi do zastoja zbog dugih kolona.
Pojačan saobraćaj od ranih jutarnjih časova bilježi se i na magistralnom putu Bradina – Mostar. Na putevima Tuzla – Bijeljina i Jablanica – Blidinje saobraćaj je dozvoljen samo za vozila do 3,5 tone, dok je za teža vozila i dalje u prekidu.
Granični prelaz Krstac na putu Gacko – Nikšić biće u funkciji do kraja septembra. Prelaz Brčko otvoren je za putnička vozila do 3,5 tone, Karakaj za sve kategorije, dok je na Šepaku zabranjen saobraćaj za teretna vozila.


