Banjalučanin osumnjičen za prevare i teške krađe, varao bolesne i starije

Policija u Laktašima juče je u okviru akcije „Sjena“ uhapsila P.I. iz Banjaluke, osumnjičenog za prevare i teške krađe. Sumnja se da je, sa ciljem sticanja protivpravne imovinske koristi, tokom avgusta na području Laktaša i Banjaluke koristio teško zdravstveno stanje, invaliditet i stariju životnu dob oštećenih osoba.
Lažno nudio usluge i ulazio u domove
Kako je saopšteno iz PU Banjaluka, osumnjičeni je oštećene dovodio u zabludu nudeći im usluge ili lažno prikazujući činjenice, a koristio je i njihovu nepažnju da uđe u domove i otuđi novac i druge vrijedne predmete. Riječ je o tri krivična djela prevare i četiri teške krađe.
Kako su naveli iz PU Banjaluka, materijalna šteta pričinjena ovim krivičnim djelima iznosi oko 10.000 KM.
Pretresi i pronađeni predmeti
Na osnovu naredbi sudije Osnovnog suda u Banjaluci i uz saglasnost dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Banjaluka, pretreseni su kuća i pomoćni objekti, kao i vozilo koje osumnjičeni koristi. Tom prilikom pronađeni su predmeti koji se dovode u vezu sa izvršenjem krivičnih djela.
Nakon kompletiranja i dokumentovanja predmeta, P.I. će danas, uz izvještaj o počinjenim krivičnim djelima, biti predat Okružnom javnom tužilaštvu Banjaluka.






