Kolarov kao “devetka” u rutinskoj pobjedi Rome (VIDEO)

Fudbaleri Rome pobijedili su Kjevo sa 3:0 na gostovanju u 23. kolu italijanske Serije A.

Roma je došla do pobjede poslije dva vezana remija, a Kjevo ostavila na posljednjem mjestu tabele.

“Vučica” je do prednosti došla preko Stefana El Šaravija u devetom minutu utakmice, a na poluvrijeme je otišla sa dva gola prednosti. Strijelac drugog pogotka za Romu bio je neumoljivi golgeter Edin Džeko.

Na samom startu drugog poluvremena gosti su postavili konačan rezultat i ugasili svaku nadu Kjevu. Strijelac je bio Aleksandar Kolarov, srpski lijevi bek, koji je ušao u kazneni prostor protivnika i u stilu najboljih špiceva matirao golmana domaćih.

Do kraja utakmice Roma nije stvorila nijednu izglednu šansu i zadovoljila se novom pobjedom od tri gola razlike.