Vavrinka nemoćan, Federer nastavio fantastičnu seriju

Rodžer Federer, švajcarski teniser, plasirao se u osminu finala Indijan Velsa pobjedom nad sunarodnikom Stenom Vavrinkom sa 2-0.

Loading...

Federer je odigrao “koliko je morao” i uspio da dođe do pobjede poslije sat vremena tenisa, 6:3, 6:4.

Vavrinka nije imao odgovor na Federerove servise, tako da ni u jednom trenutku meča nije prešao 30 u protivnikovim servis gemovima.

Sa druge strane, Rodžer je u prvom setu iskoristio četvrtu brejk priliku, dok mu je u drugom setu bila dovoljna druga, te zasluženo slavio na kraju i plasirao se u osminu finala Mastersa u Indijan Velsu.

Ovo je, ujedno, bila sedam pobjeda u nizu za Švajcarca, kao i peta uzastopna bez izgubljenog seta računajući i turnir koji je osvojio u Dubaiju.

Trenutno četvrti teniser planete, 38-godišnji Federer, u osmini finala sastaje se sa Britancem Kajlom Edmundom.

Edmund je lako izašao na kraj sa moldavskim teniserom Raduom Albotom, 6:3, 6:3.

Takmičenje je u međuvremenu završio i hrvatski igrač Marin Čilić, koji je u dva seta “poklekao” pred Kanađaninom Denisom Šapovalovim, 6:4, 6:2.

Svi parovi osmine finala muškog singla u Indijan Velsu na programu su u srijedu: