Mještani Ramića i dalje u borbi za vodu

Mještani Ramića i dalje se suočavaju s problemom vodosnabdijevanja, a prilike u ovom dijelu Banjaluke najbolje svjedoči snimak na kojem se vidi mještanin kako se u dvorištu poliva vodom iz bureta.
Dok gradonačelnik Banjaluke, kako se navodi, milione ulaže u šetališta, brojni stanovnici najvećeg grada Srpske i dalje vode borbu za osnovnu ljudsku potrebu – vodu. Problem, prema dostupnim informacijama, nije vezan samo za Ramiće, već i za susjedna naselja poput Dragočaja i Prijakovaca, kao i druga potkozarska mjesta.
Kupanje iz bureta
Na snimku iz Ramića vidi se mještanin koji se u 21. vijeku kupa u dvorištu, polijevajući se vodom iz bureta. Ovakva scena, kako se ističe, ilustruje surovu svakodnevnicu dijela Banjalučana koji se suočavaju s problemima u vodosnabdijevanju.
Svakodnevni mirisi deponije
Mještani Ramića i okolnih naselja, kako se dodaje, do podneva su izloženi neprijatnim mirisima deponije, a potom se polivaju vodom iz bureta kako i sami ne bi širili mirise poput regionalne deponije.






