Veterani rukometa u Banjaluci okupili su se na prvom međunarodnom turniru

Veterani rukometa u Banjaluci okupili su se na prvom međunarodnom turniru, koji je u gradu na Vrbasu okupio velika imena ovog sporta sa prostora bivše Jugoslavije. Takmičenje su zajednički organizovali RK Mladost iz Banjaluke i beogradski BASK.
Velika imena na okupu
Na turniru se takmiče ekipe iz više od 25 gradova sa prostora bivše Jugoslavije. Organizatori su na jednom mjestu okupili brojna poznata imena rukometa i nekadašnje reprezentativce. Ambasador turnira je proslavljeni banjalučki rukometaš i bivši reprezentativac Jugoslavije Nebojša Golić.
Podrška Saveza
Turnir je svečano otvorio predsjednik Rukometnog saveza Republike Srpske Marinko Umičević. On je poručio da je riječ o sjajnom povodu za okupljanje i istinskom spektaklu, te da se slobodno može reći da „igra rokenrol, odnosno rukomet cijela Jugoslavija“.
Umičević je dodao da je regionalni veteranski turnir na visokom nivou i da ga je Rukometni savez Republike Srpske sa velikim zadovoljstvom podržao. Prema njegovim riječima, ovo je više od sporta – druženje i ljubav prema rukometu, a ujedno i velika promocija Banjaluke i Republike Srpske.
Planovi organizatora
Organizator Zoran Vukalo rekao je da su posebno zadovoljni brojem učesnika i činjenicom da su u Banjaluku stigla i brojna poznata imena. On je dodao da se okupio veliki broj takmičara u obje konkurencije, kao i brojna svjetska i velika imena koja su pružila podršku prvom međunarodnom turniru.
Vukalo je najavio da se nada da će turnir u budućnosti biti još bolji i veći. Plan je, kako je rekao, i organizovanje kvalitetnog seniorskog turnira, koji Banjaluka kao rukometni grad definitivno zaslužuje.






