Let 3 i Z++ obilježili prvo veče Freshwave festivala na Kastelu

Na tvrđavi Kastel nastupima na tri bine obilježeno je prvo veče Freshwave festivala, a najviše pažnje privukao je Main Stage, gdje su se smjenjivali rock, hip-hop i elektronski ritmovi.
Program na glavnoj bini otvorila je grupa Charna, a potom je publiku zagrijao Z++, uz pjesme koje su najavile nastup Leta 3. Prepoznatljiva scenska energija ovog benda obilježila je prvi dio noći na festivalu.
Mrle o trenutku pred publiku
Mrle iz grupe Let 3 pred nastup je ispričao da mu se prije izlaska na binu kroz glavu vrte mnoge misli, pa čak i cijela istorija čovječanstva. Prema njegovim riječima, suština koncerta je povezivanje izvođača sa publikom, a upravo to spajanje nastaje kada se energija sa bine i ljudi ispred nje sjedini u jedno.
Z++ (Zvonimir Husnjak) objasnio je kako svoje nastupe gradi kroz tri dijela – počinje dobrim pjesmama, nastavlja ljubavnim numerama, a treći dio pokazuje pravu vrijednost koncerta. Ako je završnica odlična, kaže, onda je i cijeli nastup odličan.
Elektronski ritmovi do jutra
Nakon koncertnog dijela, na glavnoj bini su se redali Mene, Sébastien Léger i Denis Sulta, a prvo veče na Main Stageu zatvoreno je zajedničkim b2b setom koji su odsvirali Naab i Vuk Vukosavljević.
Uz glavnu binu, program se odvijao i na Energy i Funk You Stageu. Na Energy Stageu nastupili su Ice-Axe, Jan Frost, Machado b2b Mekhu, Sinisa Tamamovic, Milensi i Hototo, dok su na Funk You bini do ranih jutarnjih sati svirali David Medić, S3GX, Minja Despot b2b Chunkie, Delulu, Maja, Pidji, Elvn i S.Mo.
Drugo veče na Kastelu
Večeras se program nastavlja na tvrđavi Kastel. Na Main Stageu od 20.15 nastupa Elemental, od 21.30 Zoster, a u 22.45 Grše. Nakon toga slijede elektronski setovi – Fiona Kraft od ponoći, Patrice Bäumel od 1.30, Coeus od tri sata, a festival će u 4.30 zatvoriti Mladen Tomić.






